Tani Sylwester

drink

Pomysły na tanie drinki na Sylwestra

Z wielkim utęsknieniem czekamy na noc 31 grudnia. Marzymy o tym, co przyniesie nam Nowy Rok, a co zostawimy za sobą. Planujemy wyjścia na bale sylwestrowe, koncerty, imprezy. Co zrobić jeśli chcemy zostać w domu z przyjaciółmi? Jak zaimponować znajomym i przy okazji nie zbankrutować? Zaskoczmy znajomych drinkami: kolorowymi, tanimi i smacznymi! Czytaj dalej

Album z wycinkami

Pomysły na tani prezent na Sylwestra

Sylwester jest doskonałą okazją do wspomnienia ubiegłego roku wraz ze świeżym wejściem w nadchodzący rok. Prezenty noworoczne nie muszą być drogie, ale powinny być wybrane z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań ich odbiorców. Praktyczny, pełen nadziei i nostalgiczny prezent będzie najbardziej odpowiedni.

Kalendarz

Planowanie i organizowanie w nowym roku może być o wiele sprawniejsze. Sprezentuj organizer, planer lub kalendarz, aby ułatwić planowanie zadań. Są dostępne w wielu miejscach i z pewnością taki prezent będzie doceniony. Rozejrzyj się dobrze a na pewno znajdziesz coś w założonym przez ciebie przedziale cenowym. Wypełnij w kalendarzu kilka ważnych dat i wydarzeń, aby prezent był bardziej osobisty a także żeby zaoszczędzić odbiorcy trochę czasu.

Czerwone ubranie

W nauce feng shui, chińskiej sztuce lokowania, czerwone ubranie symbolizuje życzenie przyciągnięcia szczęścia. Ubranie się na czerwono w nowym roku reprezentuje bogactwo i dobrobyt i zamiar przyciągnięcia go do swojego życia. Podaruj przyjacielowi lub ukochanemu coś czerwonego i pamiętaj o jego symbolicznym znaczeniu. Może to być niewielki i tani element stroju taki jak rękawiczki, szalik lub skarpetki.

Kolaż z wizjami

Kolaż składa się zazwyczaj z wycinków z czasopism i plakatów. Celem kolażu z wizjami jest to, aby wydobyć twoje pragnienia na zewnątrz. Przygotowując kolaż możesz podarować sobie i innym coś specjalnego i zachować swoje marzenia i pragnienia. Kup plakat, zbierz stare, kolorowe czasopisma, użyj nożyczek i kleju, dodaj markerem kilka notatek i podpisów i wykonaj swój kolaż z wizjami. Podaruj ukochanej osobie ten wymagający zadumy prezent.

Album ze wspomnieniami

Uczcij poprzedni rok wykonując album z jego wspomnieniami, który będzie wspaniałą pamiątką. Zbierz parę zdjęć i wspomnień z ubiegłego roku i umieść je w eleganckim albumie. Zamieść kilka cytatów i anegdot dotyczących osoby, którą obdarujesz tym prezentem.

Romantyczna kolacja

Romantyczna noc sylwestrowa we dwoje – jak ją przygotować?

Sylwester to doskonała okazja na spędzenie czasu z ukochaną osobą i zrobienie razem czegoś romantycznego czego nie robi się na co dzień. Wymarzony wieczór niekoniecznie musi wiązać się z wyjściem. Pozostanie w domu może okazać się najlepszym pomysłem. Ten artykuł pomoże stworzyć plan tej jedynej w roku nocy sylwestrowej, jeśli nie dysponujecie dużą ilością pieniędzy. Należy pamiętać, że najważniejsze w ten wyjątkowy wieczór jest stworzenie romantycznej atmosfery. Wyciągnijcie kilka świec, dawno nie używaną zastawę stołową i przygotujcie dekoracje, a poczujecie moc sylwestrowego nastroju. Czytaj dalej

2238269-4552-rec_2

Tani Sylwester w domu – Jak go zorganizować?

Nie musisz wydawać fortuny, aby Sylwester zorganizowany przez Ciebie zachwycił Twoich gości. Przyciemnij światła, zaakcentuj pokój, gdzie odbędzie się świętowanie delikatnym wystrojem, zaserwuj smaczne i egzotyczne jedzenie, aby niskobudżetowa impreza wyglądała jakby kosztowała milion złotych! Nawet profesjonalni organizatorzy eventów muszą trzymać się budżetu. Najlepszym sposobem na stworzenie przyjemnej atmosfery jest przyciemnienie światła. Następnie oświetl pokój świecami i wykorzystaj błyszczące dekoracje sylwestrowe, aby nadać miejscu diamentową atmosferę.

Zadbaj o przestrzeń

Przygotuj małe stacje z jedzeniem oraz drinkami, a następnie ulokuj je w całym domu, w przeciwieństwie do jednego dużego i centralnie położonego stołu w formie bufetu. Takie działanie pomoże w osiągnięciu przestrzeni podczas imprezy i sprawi, że goście będą mogli zmieniać miejsca i rozmówców wiele razy podczas całej nocy.

Stwórz sylwestrową atmosferę

Tworzyć nastrojową atmosferę można na wiele sposobów między innymi własnoręcznie przygotowując dekoracje i gadżety. Lustrzane płytki przyklejone do blatów sprawiają, że stają się one większe. Lustra pięknie przechwytują miękkie światło świec postawionych na nich lub w ich okolicach, tworząc nastrojowy klimat. Najlepiej rozmieścić płytki w przestrzeni całego domu: na szafkach, stolikach czy blacie kuchennym. W ten sposób niezwykle łatwo uzyskamy elegancki i robiący wrażenie efekt.

Nie zapomnij o gadżetach sylwestrowych

Wykorzystaj rozwijane trąbki, aby ożywić imprezę sylwestrową jeszcze przed północą. Ustaw szklane miski lub wysokie szklane naczynie i napełnij je rozwijanymi trąbkami. Ustaw przygotowane naczynia na każdej ze stacji z poczęstunkiem.

Jeśli nie nie potrafisz oprzeć się tradycyjnemu, klasycznemu konfetti na Sylwestra kup okrągłe świece oraz dwustronną taśmę klejącą. Wytnij z taśmy klejącej paski i naklej na świece (jeśli świeca jest wysoka możesz nakleić kilka pasków w odstępach). Pamiętaj jednak, żeby najwyższy pasek przyklejony był nie wyżej niż 5 cm od góry świecy. Następnie rozsyp mieniące się konfetti na stole i zacznij rolować po nich świece. Mieniące się konfetti przyklejone do świec stworzy miły dla oka, tematyczny akcent. Postaw świece na świecznikach lub na małych płytkach i usytuuj na każdej stacji z jedzeniem i napojami.