Nowy Rok

50x

50 pomysłów na postanowienia noworoczne

Lista postanowień noworocznych może być bardzo długa. Jeśli ambitnie wypiszemy kilkanaście pozycji na naszej liście do zrealizowania w nowym roku, prawdopodobnie nie uda się wszystkich tych planów wdrożyć w życie. Warto skupić się na kilku najważniejszych dla nas kwestiach i dążyć w ciągu oku do ich spełniania tych celów. Poniżej podpowiadamy pomysły na noworoczne postanowienia. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Czytaj dalej

Historia Sylwestra - WymarzonySylwester.pl

Historia Sylwestra, czyli skąd wziął się zwyczaj hucznego świętowania?

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Pisaliśmy już o tym, jak można w ciekawy sposób spędzić go w gronie najbliższych i znajomych, jak modnie ubrać się na sylwestrowy bal. Nie zabrakło również pomysłów na dekorację dla tych, którzy 31 grudnia będą bawić się na domówce. Dla wielu z nas jest on bowiem dniem szalonej zabawy. Ale dlaczego? Skąd wziął się zwyczaj hucznego świętowania sylwestra? Czas na krótką lekcję historii. Czytaj dalej

Wróżby sylwestrowe - WymarzonySylwester.pl

Wróżby sylwestrowe – Poznaj ciekawe, sylwestrowe zwyczaje

Aby Nowy Rok był pomyślny i udany, warto trochę pomóc losowi. Ciekawym pomysłem na zabawy sylwestrowe mogą być także wróżby, niektóre z nich można wykonać niezależnie od miejsca świętowania.

Ważne sprawy

Postaraj się, aby w Nowy Rok nie wchodzić ze starymi obowiązkami. Mogą się one wówczas ciągnąć w nieskończoność. Skutecznym sposobem może być wykonanie listy z zadaniami i skrupulatne ich wykreślanie w trakcie ich wykonywania. Lepiej, żeby przyszły rok zaczął się od spokoju, a nie od regulowania zaległych obowiązków.

Obowiązki domowe

Pranie, prasowanie, sprzątanie – wszystko to niech się zakończy z dniem 30 grudnia. Ostatni dzień roku powinien mijać w atmosferze relaksu i odprężenia. Chyba nikt z nas nie chce przez cały kolejny rok nieustannie krzątać się po domu wykonując te czynności?

Dawne bolączki serca

Jeżeli nosisz w sobie już zbyt długo dawne wspomnienia i niespełnione miłości spróbuj tym razem się ich pozbyć. Wypisz je wszystkie na czerwonej kartce. Nikt nie musi o tej kartce wiedzieć, ani tym bardziej jej czytać. Zrób to dla siebie, aby w Nowym Roku mieć czysty umysł otwarty na świeże doświadczenia. Kartkę z troskami spal 1 stycznia.

Ureguluj długi

Za nic w świecie nie wchodź w Nowy Rok z zaległymi spłatami. Ważne, aby wszystkie były uregulowane, a głowa spokojna.

Tradycyjne noworoczne postanowienia

Chociaż to stary pomysł warto go wykorzystać w dzisiejszych czasach. Przed Tobą kolejny rok, kolejne egzaminy, projekty, zadania zawodowe. Przed Tobą stoją także możliwości. Postaraj się, aby ten rok wykorzystać w pełni. Zrób listę noworocznych postanowień. Ale niech zachowają one wymiar realności. Dlatego kieruj się sprawdzoną metodą wyznaczania celów wśród menedżerów. Stosuj metodę SMART(ER) przy określaniu dążeń. Niech cele będą specific czyli konkretne i proste, measurable czyli mierzalne, ambitious czyli ambitne, realistic czyli możliwe do wykonania, timely – określone w czasie oraz exciting czyli ekscytujące i recorded czyli zapisane. Dzięki zastosowaniu tej metody prawdopodobieństwo realizacji zamierzonych celów będzie dużo większe.

Wróżba z szampana

Gdy rozlany zostanie szampan, zwróć uwagę na bąbelki w nim pływające. Jeżeli okaże się, że ruch bąbelków będzie chaotyczny i szybki oznaczać to może, że nadchodzący rok będzie obfity w nowe niespodziewane wydarzenia. Gdy bąbelki będą unosiły się w wolnym tempie do góry – rok będzie spokojny.

3500095371_9823c455ae_b_2

Noworoczne postanowienia – postaw na swoim!

Tak naprawdę każdy dzień jest dobry, by zacząć zmiany w swoim życiu. Nowy rok to taka symboliczna granica, wyznaczająca zmiany, przez co mamy więcej motywacji do podjęcia decyzji. Robimy swego rodzaju ranking korzyści i strat, wnioskując przy tym co warto byłoby poprawić. Jest ich wiele, bo każdy chciałby, by nowy rok wyglądał inaczej niż te poprzednie. Jedni chcą przejść na dietę, inni obiecują sobie wydawanie mniejszej ilości pieniędzy. Wszystkie postanowienie łączy to, że realizujemy je tylko przez pierwszy miesiąc nowego roku. Może jednak istnieje jakiś klucz do sukcesu?

Dieta i sport

To chyba najczęściej występujące postanowienia. Zwłaszcza wśród pań, które nie umieją wyzbyć się kompleksów dotyczących swojej figury. Tak często można usłyszeć „Nie będę jadła po 18” czy „Przestanę jeść czekoladę i zacznę ćwiczyć”. Grunt to regularność i systematyczność. Jeśli chcemy zrzucić parę kilo jedzmy często, ale małe porcje. Wyznaczmy sobie godziny posiłków i ściśle się ich trzymajmy. To pozwoli naszemu organizmowi uregulować system trawienny, co powinno pomóc przy zmniejszaniu wagi. Oprócz tego wyznacz sobie dni, w których uprawiasz sport. Może to być dziesięciominutowy jogging dwa razy w tygodniu, basen, czy zwykłe przysiady czy brzuszki. Ważne, żeby robić to regularnie.

Konsekwencja matką sukcesu

Jeśli podejmujemy jakąś decyzję bądźmy konsekwentni! Chcąc oszczędzić pieniądze zacznijmy robić dokładne listy zakupów, przez co unikniemy sytuacji, w której wkładamy do sklepowego koszyka coraz więcej produktów, których „może” będziemy potrzebowali. Dobrym pomysłem może też być założenie skarbonki lub koperty, do której systematycznie odkładać będziemy drobne sumy pieniędzy. Cotygodniowe odkładanie nawet 10zł może przynieść zadziwiające efekty. Spróbujcie, a przekonacie się sami! Bądźmy tylko konsekwentni w swoim działaniu i nie opróżniajmy koperty co dwa tygodnie.

Papierosy? W tym roku jestem na nie!

Postanowienie trudne, co nie znaczy że jest ono niemożliwe do wykonania. Istnieje wiele preparatów pomagających w walce z papierosami, po co jednak się nimi faszerować? Wystarczy uwierzyć, że uda nam się rzucić nałóg. Pozytywne myślenie pomaga, dodaje siły i motywuje do walki. Wyznaczajmy sobie małe, realne celem np. dzisiaj wypalę o jednego papierosa mniej niż zwykle. Małymi krokami dojdziemy do sukcesu. Pamiętajmy, że nie od razu Rzym zbudowano! Jeśli nie umiecie się zmotywować pozytywnym myśleniem, przeliczcie sobie ile pieniędzy miesięcznie tracicie na swój nałóg i co moglibyście mieć za te pieniądze. To daje do myślenia i dodaje sił.

Pamiętajcie, że zawsze możecie zmienić coś w swoim życiu, nie tylko na początku nowego roku kalendarzowego. Oby wszystkie wasze postanowienia dotrwały do następnego roku! Powodzenia!

3021939417_f80583441d_o_2

Przepowiednie na 2013 rok, czyli co nas czeka w nowym roku

Co tym razem przepowiadają astrologowie, wróżki, chiromanci?

Zmiany klimatyczne

Potop

Czy rok 2013 okaże się ziszczeniem najgorszych koszmarów zwolenników teorii wielkiego topnienia i ocieplania się klimatu? Może należałoby zacząć budować coś na kształt Arki Noego?

Burze słoneczne

Wzmożona intensywność tego typu działalności Słońca prócz problemów z elektrycznością, może nawet spowodować przebiegunowanie Ziemi! Co oznacza, że zmieni się kierunek pola magnetycznego naszej planety. Chociaż nie jest to zjawisko nowe i już kilkakrotnie miało miejsce, bądźmy czujni. Rok 2013 może odbić się czkawką nawet artystom!

Zmiany w świecie sztuki

Można także znaleźć informację o renesansie sztuki i muzyki. Najbliższy rok ma być bardzo owocny dla aktorów, muzyków, artystów wszelkiej maści i kompozytorów. Przewiduje im się co prawda utratę bogactwa, ale ma to ich zmienić. Zaczną dostrzegać wartości prostych rzeczy i wydarzeń. Zmienią po prostu swoje priorytety. Zmuszeni sytuacją będą poszukiwali prostych przyjemności, a także kontaktu z tym, co jest tak naprawdę ważne.

Finanse

Złota rada dla wszystkich zarządzających pieniędzmi – bądźcie uważni. Nie dajcie się zwieźć pozorom. W 2013 roku narodzą się możliwości stworzenia nowego systemu, w którym każdy będzie miał większe szanse i możliwości. Istnieje nadzieja na stworzenie lepszego świata.

Wszystkie te informacje wydają się być dosyć niewyraźne. Najlepiej jest jednak pamiętać, że w dużej mierze to my kierujemy naszym życiem i zamiast powierzyć swój los niewiadomym, lepiej podkasać rękawy i samemu o siebie zadbać.

SMS na Nowy Rok

SMS na Sylwestra – gotowe, śmieszne SMSy sylwestrowe

Poniżej prezentujemy gotowe treści dowcipnych życzeń sylwestrowo-noworocznych. Jeśli brakuje Ci pomysłu na życzenia lub po prostu nie masz czasu na ich układanie to wystarczy, że skopiujesz jedną z poniższych propozycji do swojego telefonu. Być może, życzenia z artykułu zainspirują Cię do wymyślenia własnych życzeń. Jeśli chcesz to podziel się nimi w komentarzu.

Śmieszne SMSy na Nowy Rok

Kasy Kulczyka, fury Rydzyka, mocy Pudziana, chaty Beckhama, humoru od rana oraz świętowania Nowego Roku w dobrej formie.

¤¤¤¤¤¤¤¤ To jest 8 reniferów Św. Mikołaja widzianych od tylu. Wyślij SMS do 8 osób, bo jak nie to zaczną srać i będziesz mieć gówniany rok.

Nowy Rok już do nas bieży, a Ty wciąż pijany leżysz. Fajerwerki, śnieg, muzyka, już szampana każdy łyka, Stary Rok się w Nowy zmienia, przeto szczęścia ślę życzenia Zdrowia, szczęścia, pomyślności, forsy góry i miłości, mnóstwa uniesień po zmroku, życzę Tobie w Nowym Roku

Święta, Święta i po Świętach, nikt już o nich nie pamięta, bo Sylwester już za pasem, bawmy ostro się w tym czasie.

W następnym roku idź do przodu krok po kroku. Niech Cie nadmiar kasy nie meczy, niechaj fiskus Cie nie dręczy. Niech rodzina żyje w kupie, resztę miej głęboko w du***. Niech złota rybka wypije szampana, niech czyta Ci w myślach, bawi się do rana.

Ile razy Miller skłamał, ile Kwach obietnic złamał, ile Kalisz nosi sadła, ile Beger owsa zjadła, ile Huszcza wziął na boku tyle szczęścia w nowym roku!

W Sylwka będzie ludzi tłok, a przed Tobą cały następny rok. Więc trzymaj się ciepło, niech kłopoty przed Tobą uklękną. Bo w czterech literach je mamy i wszystko dobrze sobie poukładamy.

Kapuchy i chwały, niech da Ci ten rok cały, aby panienki za Tobą szalały, by stać Cię było na marzeń spełnienie, a oprócz tego na czyste sumienie.

Pełnego brzuszka, białego puszka, humoru dobrego, sylwestra pijanego, dużo przyjemności, jedynej miłości, kogoś u twego boku, tego ci życzę w nowym roku!

Wierszyki SMS na Nowy Rok

Stary Rok mija lecz marzenia zostają, niech one się Tobie wszystkie spełniają i z Nowym Rokiem niech los Ci się odmieni, a ogród życia wnet się zazieleni.

Dziesięć, dziewięć … głośno liczę, a Tobie Kochanie życzę: niechaj wszystko o czym marzysz, w Nowym Roku się wydarzy.

Wiele szczęścia i miłości, sukcesów i pomyślności, niech Wam zdrowie dopisuje, a gotówki nie brakuje. W Nowym Roku przesyłają i szampana popijają…

Bardzo dużo prezentów, mało w życiu zakrętów, Dużo bąbelków w szampanie, Kogoś kto zrobi śniadanie, a na każdym kroku szczęścia w Nowym Roku!

Gdy Nowy Rok staremu cyfrę zmienia, Wszyscy – wszystkim ślą życzenia! Przy tej pięknej sposobności, Życzę Ci dużo radości!

Na wszystkie dni Nowego Roku życzę Ci wiary w sercu i światła w mroku, obyś jednym krokiem mijał przeszkody, byś czuł się silny i wiecznie młody.

Kolejny Sylwester lecz życzenia te same – byś w przyszłym roku zbudował zamek, byś miał sto koni i sto samochodów, byś nigdy do płaczu nie miał powodów.

Piękne noworoczne życzenia SMS

W Nowym Roku życzę Ci 12 miesięcy zdrowia, 53 tygodni szczęścia, 8760 godzin wytrwałości, 525600 minut pogody ducha i 31536000 sekund miłości.

Ten cudowny pełen radości czas świąt niech przyniesie wiele szczęścia i radości, a Nowy Rok spełni najskrytsze marzenia.

Ile w Chinach Chińczyków, ile w Indiach koralików, ile w Polsce bocianów, ile w Turcji dywanów, ile piasku w Maroku, TYLE SZCZĘŚCIA W NOWYM ROKU.

Ma śnieżynko niech Rok Nowy, będzie dla nas wyjątkowy, niechaj chwile szczęścia same, go wypełnią – Twój Bałwanek.

Życzę Ci zabawy do białego rana, najlepszych piosenek, pysznego szampana! Choć nie jestem z Tobą w noworoczna noc, pamiętaj też o mnie przez następny rok.

Na Nowy Rok życzę Ci pomyślności, potęgi miłości, siły młodości, samych spokojnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych i wzniosłych dni.

Co kupić w prezencie na Nowy Rok?

Wybór prezentu na Mikołajki, urodziny jak i inne okazje, to zawsze spory dylemat. Chyba, że doskonale znamy potrzeby bliskiej nam osoby. A co jeśli nie? Aby oszczędzić sobie bólu głowy i uniknąć wyrzutów sumienia jeśli prezent się nie spodoba, warto poznać kilka zasad, które pozwolą trafniej dobrać nam upominek.

Rzecz najważniejsza, to nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Lepiej odpowiednio wcześniej zrobić rozpiskę rzeczy, których dana osoba na pewno nie lubi oraz tych które mogą się przydać lub podchodzą pod zainteresowania. Jeśli uda nam się coś takiego stworzyć, wówczas łatwiej będzie uzyskać w tej sprawie stosowną pomoc osób postronnych lub będącą wspólnymi znajomymi tej osoby.

Kupowanie prezentów nie jest rzeczą łatwą, ale także nie jest sztuką nie do opanowania. Należy pamiętać, że upominek wcale nie musi być kosztowny. Drogi nie zawsze znaczy lepszy i tego się trzymajmy. Szczególnie jeśli jest to taka okazja jak Mikołajki, gdzie zazwyczaj kupuje się skromniejsze prezenty niż np. na Gwiazdke. Dużą popularnością wśród osób w różnym wieku cieszą się upominki nietypowe, czyli po prostu śmieszne. Często jest tak, że skupiamy się na tym co praktycznie, a zdecydowanie mniej na tym co od razu przyprawi danej osobie uśmiech na twarzy. Pod warunkiem, że jest to osoba o luźnym usposobieniu do życia i mająca choć trochę poczucia humoru.

Często mówimy, że liczy się po prostu gest i pamięć. I jest w tym dużo prawdy. Prezent to dowód, że cały czas myślimy o danej osobie i jest dla nas kimś ważnym. Jeśli ktoś dodatkowo potrafi słuchać co mówią inni, wówczas z doborem prezentu nie powinno być problemu. Każdy jednak wie, że słuchać to jedno, a zapamiętać drugie, tak więc wszelkie marzenia bliskiej osoby możemy sobie notować. A gdy przyjdzie odpowiednia chwila zerknąć do notatek i wybrać coś z listy. Oczywiście nie mówimy tu o samochodzie, domu z ogródkiem itp, ale o jakiś drobnych rzeczach na które niektórym szkoda pieniędzy.

Czego się wystrzegać? Przede wszystkim wybierania tego co pod ręką i kupowania prezentu w trakcie robienia masy innych zakupów. Poświęć swój czas tylko dla tej jednej rzeczy. Niech to raczej nie będzie coś typowego, co może przez przypadek kupić także inna osoba. Staraj się także nie kupować odzieży, a tym bardziej rzeczy typu skarpetki, majtki itp. Nawet jeśli znasz odpowiednie rozmiary, wiedz, że nie jest to najlepszy pomysł na prezent od serca.

W momencie gdy już będziemy pewni, że wybraliśmy odpowiednią rzecz, należy zadbać, aby rzeczywiście wyglądała ona jak prezent. Najlepiej do tego celu służy papier ozdobny oraz kokarda ze wstążki.

Pamiętaj również, aby kupno prezentu nie było koniecznością, lub czymś na zasadzie „ta osoba pewnie coś mi kupi, więc ja też muszę”. Obdarowywanie prezentem musi sprawiać taką samą przyjemność, jak jego otrzymywanie. Tylko wówczas podtrzymywanie tej tradycji będzie miało sens, a następne tego typu okazje przywołają wspomnienia z poprzednich lat.

Rzucanie palenia

Postanowienia na Nowy Rok – Jak dotrzymać postanowień?

Co roku na początku stycznia wiele osób mówi o swoich postanowieniach noworocznych jednak tylko niewielkiej ilości udaje się spełnić te postanowienia w ciągu roku. Największą motywację ma się bowiem w czasie Sylwestra i na początku roku, ale z czasem ten zapał mija, a postanowienia noworoczne idą w zapomnienie. Jak zamienić postanowienia wypowiedziane w Sylwestra na rzeczywistość w czasie trwania nadchodzącego roku?

Zacznij od dobrego przemyślenia postanowień

Przede wszystkim należy zastanowić się co jest naprawdę ważne. Wiele osób zapomina co jest dla nich w życiu najważniejsze. Przemyślenie postanowień noworocznych jeszcze w grudniu, zanim zacznie się je realizować z dużą pewnością sprawi, że będziemy bardziej skłonni do osiągnięcia założonych sobie celów.

Ważna jest odpowiednia motywacja

Konieczne jest motywowanie siebie i myślenie o wynikach jakie chce się osiągnąć. Pomóc może czytanie biografii i artykułów o ludziach, którym udało się to, do czego dążymy. Można wiele nauczyć się z ich doświadczeń w walce z przeciwnościami. Poczucie tego, że komuś innemu udało się osiągnąć cel sprawia, że strach i zwątpienie maleją.

Przygotuj listę postanowień

Istotne jest spisanie postanowień w formie listy, ponieważ podczas codziennych obowiązków i zadań łatwo zapomnieć o postawionych sobie noworocznych celach. Można spisać listę na komputerze i odwoływać się do niej codziennie lub założyć dziennik, aby śledzić i codzienne postępy. Jeśli pragnie się schudnąć lub znaleźć pracę, istotna jest systematyczna praca. Herkulesowy wysiłek jednego tygodnia i apatia następnego w niczym nie pomoże.

Podziel swój cel na podzadania

Warto podzielić swój cel na mniejsze cele. Bardzo ciężko rzucić palenie z dnia na dzień. Lepszym rozwiązaniem jest kupienie opakowania plastrów nikotynowych jednego tygodnia, następnego tygodnia wprowadzić postanowienie unikania palaczy, kolejnego zmienienie drogi do pracy w celu uniknięcia pokusy wstąpienia do ulubionego sklepu po papierosy itd. Najlepiej używać niepozornych małych sztuczek, które doprowadzą do osiągnięcia głównego celu.

Realizowanie celów powinno być procesem ciągłym. Zmiana zwyczajów powinna być długotrwała, dlatego warto kontrolować postępy w kalendarzu, aż do osiągnięcia wyniku końcowego. Najlepiej wprowadzić do swojego życia nowe zwyczaje bez miejsca na płacz i tęsknotę za starymi przyzwyczajeniami.