Gry i zabawy na Sylwestra, czyli jak się bawić w domu

Zabawy sylwestrowe w domu

Mija kolejny rok, a ty możemy przygotować się do powitania Nowego Roku organizując ciekawe przyjęcie dla swoich znajomych. Masz już dekorację, jedzenie i muzykę, teraz musisz pomyśleć nad rozrywkami. Zanim zjawią się goście przygotuj kilka gier i zabaw, które pomogą wam uczcić Sylwester.

Wycinki z gazet

Odszukaj w gazetach wiadomości o najistotniejszych wydarzeniach, które miały miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Mogą to być informacje polityczne, rekordy sportowe, sensacje muzyczne czy kinowe. Następnie wytnij z  gazety (lub wydrukuj z Internetu) odpowiednie zdjęcie obrazujące te wydarzenia. Np. jeśli zdecydowałeś się wybrać koncert znanego zespołu – znajdź zdjęcie tylko jednego członka grupy;  jeśli wybrałeś premierę filmu – użyj tylko jednej sceny. Następnie podziel swoich gości na dwie lub więcej grupy, tak aby mogli konkurować w odgadywaniu wydarzeń, których zdjęcie będziesz trzymać w ręku. Zespół, który odpowie poprawnie (ten kto pierwszy wypowie prawidłową odpowiedź lub ten który pierwszy się zgłosi, a później poda prawidłową odpowiedź) zdobywa punkt. Wygrywa drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów po określonej liczbie rund.

Zgadnij czyje to postanowienia

Poproś swoich gości o wypisanie na osobnych, ponumerowanych karteczkach 5 swoich postanowień noworocznych. Wrzuć wszystkie karteczki do kapelusza lub miski. Niech wszyscy goście wylosują po jednej karteczce i odczytują je na głos jeden po drugim. Reszta grupy notuje po kolei swoje przypuszczenia, do kogo należą poszczególne postanowienia. Po odczytaniu wszystkich postanowień noworocznych, policz kto odpowiedział najpoprawniej.

Szarady przeszłości

Przed przyjazdem gości wymyśl kilka kategorii ważnych wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Mogą one obejmować np. osiągnięcia polityczne i sportowe (lub rozczarowania), plotkarskie skandale czy nawet odkrycia naukowe. Możesz spisać (na osobnych karteczkach) kilka własnych koncepcji do każdej kategorii lub poprosić gości, żeby wpisywali na karteczkach własne pomysły. Podziel gości na dwa zespoły. Każdy zespół będzie wyznaczał jedną osobę do odegrania roli, w taki sposób aby pozostali odgadli bez konsultacji, co zostało spisane na karteczce. Zespół dostanie jeden punkt za każde poprawne odgadnięcie. Gra kończy się wraz z wybiciem godziny dwunastej, a wygrywa zespół z większą ilością punktów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł:
"Gry i zabawy na Sylwestra, czyli jak się bawić w domu" - Ocena: 4.0/5 (na podstawie 5 ocen)

Autor

Ania Misiura

Ania Misiura (napisanych artykułów: 31)

Zajmuje się kompleksową organizacją przyjęć, balów i bankietów. Pracuje również jako animator zabaw dla dzieci, gdzie angażuje pasję i wiele pozytywnej energii.